/// // //
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİPSİKOLOJİ BÖLÜMÜ


Politik Psikoloji Laboratuvarı

İnternet Sitemizi Kuruyoruz!


Kendi alan adımıza çıktık =) Güncel gelişmeleri, duyuruları, araştırmalarımızı ve toplantılarımıza dair bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz. 

Sitemize ulaşmak için tıklayınız.

Ödül Aldık!

Laboratuvarımız araştırmacılarından Arş. Gör. Beril Türkoğlu “Violence as a Way of Reconstructing Manhood: The Role of Threatened Manhood and Masculine Ideology on Violence Against Women” isimli tezi ile Arş. Gör. Sami Çoksan ise “Sosyal Kimlik Özdeşimi ve İç Grup Normunun İç Grup Yanlılığı ile İlişkisi” isimli tezi ile Türk Sosyal Bilimler Derneği’nin iki yılda bir verdiği Genç Sosyal Bilimciler Ödülüne layık görülmüştür. Psikoloji alanına yalnızca iki ödülün verildiği yarışmada iki ödülün de laboratuvarımız araştırmacıları tarafından kazanılmasının haklı gururunu yaşıyor, kendilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Facebook Sosyal Medya Hesabımızı Açtık!

Sosyal medya hesabımıza ulaşmak için tıklayınız.

Merhaba!

Fikir önderliğini Yrd. Doç. Dr. Banu Cingöz-Ulu ve Yrd.Doç.Dr. Nevin Solak’ın yaptığı Politik Psikoloji Laboratuvarı olarak çalışmalarımıza başladık. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türk Eğitim Derneği (TED) Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi araştırmacılarının aktif katılım sağladığı araştırma grubumuzun temel amacı güncel alanyazını takip etmek ve alanyazına özgün katkı sunacak çalışmalar yürütebilmektir. Psikoloji, sosyoloji ve istatistik gibi farklı disiplinlerden gelen araştırmacılar laboratuvar toplantıları boyunca farklı akademik süreçlerde birbirlerine destek olmakta ve multidisipliner projeler için birbirlerine geribildirimleri ile rehber olmaktadır. Bu doğrultuda ilk toplantısı Eylül 2017’de yaptığımız laboratuvarımızda üzerinde çalışabileceğimiz konular hakkında tartışmalar yürütülmektedir. Makale tartışma toplantıları ve çalışma atölyelerine de zemin sağlayan araştırma grubumuzun toplantıları Cuma günleri saat 14.30-16.30’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Binası B-206 nolu sınıfta yapılmaktadır. Detaylı bilgi almak ve araştırma grubumuza 2017-2018 eğitim yılı bahar dönemi için katılım talebinizi iletmek için 15.01.2018'e kadar cingoz@metu.edu.tr adresine elektronik posta yollayabilirsiniz.