Son Güncelleme:
03/04/2021 - 12:09

Amaç

Lisansüstü programlar öğrencilere psikolojinin özgül alanlarında ileri teorik, deneysel ve yöntemsel bilgi sağlamayı ve bu bilgiyi kendi uzmanlık alanlarında uygulama imkanlarını sunmayı hedefler. İleri bilgi ve beceriyle donanan öğrencilerin ya akademik kariyerlerinde ilerlemeleri ya da alanda araştırmacı ya da uygulamacı olarak çalışmaları beklenir.


Yüksek Lisans Programları

Bölümümüz PSİKOLOJİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI kapsamında şu alt alanlarda yüksek lisans eğitimi vermektedir: Sosyal psikoloji, gelişim psikolojisi, klinik psikoloji, bilişsel psikoloji, endüstri ve örgüt psikolojisi, trafik ve ulaşım psikolojisi (güncellenme tarihi: 7 Şubat 2019).

Programların başvuru bilgilerine ve müfredatlarına ulaşmak için tıklayınız.


Doktora Programları

Bölümümüz PSİKOLOJİ DOKTORA PROGRAMI kapsamında şu alt alanlarda doktora eğitimi vermektedir: Sosyal psikoloji, gelişim psikolojisi, klinik psikoloji, endüstri ve örgüt psikolojisi, trafik ve ulaşım psikolojisi (güncellenme tarihi: 7 Şubat 2019).

Programların başvuru bilgilerine ve müfredatlarına ulaşmak için tıklayınız.


Tez Listesi

1985'ten bu yana bölümümüzde tamamlanan yüksek lisans tezlerine erişmek için burayı, doktora tezlerine erişmek için burayı tıklayınız.


Başvurular

ODTÜ Psikoloji Bölümü yüksek lisans ve doktora programlarına başvular Sosyal Bilimler Enstitüsü (SBE) üzerinden gerçekleştirilir. Başvuru ile ilgili önemli tarihlere SBE sayfasından ulaşabileceğiniz gibi, ODTÜ Akademik Takvimi üzerinden de ulaşabilirsiniz.

ÖYP adaylarının kabulü için ALES EA (85) ve ODTÜ İYS (85) istenmektedir. ODTÜ İYS puanlarının diğer sınavlarla eşdeğerleri için Temel İngilizce Bölümü internet sayfasını kullanabilirsiniz.